Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2008 » Листопад » 20 » Медичні огляди та контроль за здоров’ям і розвитком вихованців.
20:29
Медичні огляди та контроль за здоров’ям і розвитком вихованців.
        Медичні огляди дошкільників, що проводяться щорічно,  потребують певної підготовки до їх організації і проведення. Медична сестра проводить повне долікарське обстеження самостійно: здійснює антропометричні заміри, оцінку стану опорно-рухового апарата, тест на виявлення плоскостопості, дослідження гостроти зору за таблицями Сивцева-Головіна, перевірку гостроти слуху шепотінням, організовує взяття аналізів крові, опитування батьків за допомогою анкети.  Це дає можливість лікарям приділити особливу увагу не тільки дітям з хронічними захворюваннями, але й дітям із незначними відхиленнями функціонального характеру.

Велике значення для ефективності оглядів має організація робочих місць лікарів та настрій дітей. Тому заздалегідь розповідаємо малятам про зустріч з лікарями, важливість обстеження, необхідність дбати про своє здоров’я. Для лікарів готуються списки дітей, індивідуальні картки з показниками долікарського обстеження, необхідні предмети (настільна лампа, шпателі, серветки тощо).

Диспансеризація дітей проводиться бригадою спеціалістів, включаючи педіатра. Комплексна оцінка стану здоров’я поділяє дітей на групи здоров’я. До першої групи відносяться здорові діти, до другої – здорові, але з наявністю ризику виникнення патології, до третьої – хворі діти з хронічною патологією (які перебувають на диспансерному обліку). По закінченню медичного огляду складається протокол результатів у 3-ьох екземплярах (для медичного закладу, ДНЗ та СЕС). Результати доводяться до відома батьків, при потребі видаються направлення для лікування та більш поглибленого обстеження.

Кратність лікарських оглядів відповідно віку дітей:

лікарі

2 роки

3 роки

4 роки

5 років

6 років

7 років

педіатр

2

1

1

1

1

1

невролог

-

1

-

-

1

-

офтальмолог

-

1

-

1

1

-

отоларинголог

-

1

-

1

1

-

хірург-ортопед

-

1

-

1

1

-

стоматолог

1

1

1

1

1

1

логопед

1

1

-

1

-

-

Дітям другої і третьої груп здоров’я медична сестра проводить лікувально-оздоровчі заходи, які можливі в умовах дошкільного закладу, згідно з призначеннями лікарів: масажі, інгаляції, дихальну гімнастику, вправи для профілактики та виправлення плоскостопості, викривлення хребта, короткозорості, готує фітонапої.

Переглядів: 1637 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук по сайту
Адміністрація ДНЗ © 2018
Хостинг від uCoz