Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Січень » 25 » Дбаємо про фізичний розвиток вихованців
11:00
Дбаємо про фізичний розвиток вихованців

Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення, оскільки  кількість хворих дітей на нашій забрудненій території, внаслідок аврії на ЧАЕС, сягає 50-90%. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят спрямовується, насамперед, на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей (швидкість, спритність, витривалість, гнучкість), формування культури здоров’я.

В нашому дошкільному навчальному закладі «Сонечко»  створено належні умови для формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей. Багато нестандартного фізкультурного обладнання зроблено руками вихователів та батьків. Все спортивне обладнання має естетичний вигляд.

Для занять на свіжому повітрі облаштовані ігрові та спортивні майданчики, в кожній віковій групі – міні спорткуточки з необхідною атрибутикою (обручі, кеглі, скакалки, стрічки, м’ячі, дуги, торбинки з піском тощо). Усі спортивні куточки розміщені в доступному для дітей місці.

Відповідно вимогам сьогодення в дошкільному  закладі створено певну систему роботи з даного питання, яка передбачає наступні аспекти,  а саме:

- фізичний розвиток;

- лікувально-профілактична робота;

- організація режиму дня;

- організація харчування;

- валеологічне виховання;

- екологічне виховання;

- загартування;

- робота з батьками.

Провідне місце посідають  заняття з фізичної культури. Протягом тижня два заняття проводяться  в спортзалі і два – на свіжому повітрі. Наявна система у плануванні фронтальних та індивідуальних занять. Структура занять, дозування рухів і вправ відповідають методичним вимогам. Один раз на тиждень планується пішохідний перехід за межі дошкільного закладу.  Щодня проводиться ранкова гімнастика. Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень. Наявність в штаті закладу інструктора з фізкультури сприяє більш організованому і професійному підходу до організації фізкультурної роботи.

Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загально розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави.

Щоденно  плануємо рухливі ігри. Для врахування базових рухів в іграх, впливу на різні групи м’язів, пори року та місця в режимі дня користуємося циклограмами використання рухливих ігор.

Щомісяця  проводяться Дні здоров’я. Належна увага приділяється підготовці та проведенню спортивних свят та розваг.

Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загально розвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави.

Щоденно  плануємо рухливі ігри. Для врахування базових рухів в іграх, впливу на різні групи м’язів, пори року та місця в режимі дня користуємося циклограмами використання рухливих ігор.

З метою встановлення рівня засвоєння дітьми основних рухів щорічно в вересні і травні проводиться обстеження дітей. Показники свідчать, що 65% дітей мають нормальний фізичний розвиток, 25-вище норми ( як правило це діти, частохворіючі, з зайвою вагою тіла, та ті, що не систематично відвідують дошкільні заклади).

Поєднання фізичних вправ із засобами загартування й народної фізичної культури сприяє поліпшенню фізичного та психічного здоров’я  вихованців.

Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні робота спрямована на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на його зцміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішуються в процесі різних видів занять, ігрової діяльності, бесід, екскурсій, наочних форм роботи тощо.

Починаючи з середньої групи в розклад занять вводимо валеологічне заняття. Враховуючи актуальність проблеми, у співпраці з батьками постійно працюємо над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплюємо розуміння пріоритету здорового способу життя, надаємо ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби.

Упродовж останніх років стало доброю традицією проводити в ДНЗ тижневики і місячники здорового способу життя, що сприяє активізації роботи  з розв’язання завдань формування, збереження та зміцнення здоров’я вихованців.

 

Найважливіші правила здоров’я

 

Дев’ять лікарів, даних природою, завжди готові допомогти вам у створені прекрасного здоров’я.

1. Сонячне світло. Сонячне проміння  - сильний бактерицидний засіб. І чим більше шкіра приймає променів, тим більше запасає бактерицидної енергії.

2. Свіже повітря. Між народженням і смертю лежить життя, яке повністю залежить від дихання.

3. Чиста вода.

4. Природне харчування. Щоб мати живий, ясний, чистий розум, потрібно підтримувати кров у хорошому стані.

5. Голодування. Мета голодування: привести весь організм до повного одужання, само перебудови, до самооновлення всіх функцій. Голодування – це шлях до внутрішньої духовної чистоти.

6. Фізичні вправи.

7. Відпочинок. Відпочивати – значить забезпечувати вільну циркуляцію крові в усьому організмі.

8. Хороша постава. Біль в спині – це кара за халатне ставлення людини до привілеїв стояти і ходити на двох ногах.

9. Розум. «Найбільша трагедія, яку пізнала людина – це емоційна депресія, тупість інтелекту, безініціативність, які мали початок неправильного харчування» (лікар Маклестер)

Переглядів: 3408 | Додав: sun | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук по сайту
Адміністрація ДНЗ © 2018
Хостинг від uCoz