Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Лютий » 14 » «Свято уславлення свічки»
14:41
«Свято уславлення свічки»

12 лютого 2014 року були проведені українські вечорниці

«Свято уславлення свічки»

 Духовним стрижнем життя українського народу завжди були його свята і обряди – з неймовірними художньо-поетичними образами, дійствами, звичаями та традиціями, які супроводжували пісні, музика та танці. Не можна вважати себе українцем, не поринувши в духовні глибини рідної землі, не проникнувши в історію свого народу. Саме тому у нашому закладі ми ознайомлюємо дітей з народними звичаями і традиціями нашого краю.

Невеличка свічка збирала коло себе родину в довгі зимові вечори. Вона знала всі мрії, прагнення. Тому і виникло в українців свято уславлення свічки, яке проводилося тоді, коли робота йшла з поля до хати. Для людей вогонь завжди був символом добра, тепла, очищення, символом єдності родини. Саме біля вогню збиралися рідні, близькі, передаючи свої знання та вміння молодшому поколінню. І саме при світлі свічки наші предки – славні

майстри – творили справжні дива : вишивання, витинання, різьблення.

Для ознайомлення наших вихованців із обрядом уславлення Свічки ми відшукали та вивчили відповідні пісні та примовки, народні ігри зі свічкою. Із народними звичаями та традиціями ми ознайомили не лише наших вихованців, а й їхніх батьків. Це дає нам змогу відчути себе єдиною родиною, гілочками великого українського дерева, а дітям – ще більше шанувати свою рідну землю, її мову та звичаї.

 Репертуар:

-         пісні: «Час на свято, час», «Рушничок», «Ходи ж, моя люба», «Моя свічка невеличка»;

-         танці: «Полька», «Танок з рушниками», «Танок зі свічками»;

-         ігри: «Ой, гоп, свічечка», Між вогнів», «Що робили, ми не скажем», «Микита».

Переглядів: 526 | Додав: sun | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук по сайту
Адміністрація ДНЗ © 2018
Хостинг від uCoz